- Kiedy warto sięgnąć po szkła progresywne?
Szkła progresywne to świetna propozycja dla osób ok. 40 roku życia i starszych. Z wiekiem tracimy zdolność dobrego widzenia na wszystkie odległości, a w szczególności do bliży (czytanie, majsterkowanie itp.) Decydując się na szkła progresywne, nie trzeba będzie kupować kilku par okularów. - Czy szkła z tzw. antyrefleksem są dla każdego?
Początkowo szkła z powłoką antyrefleksyjną (skrót AR) były polecane wyłącznie osobom pracującym przy monitorach komputerowych. Z czasem świadomość roli jaką pełni powłoka AR spowodowała, iż jest polecana każdej osobie noszącej okulary, niezależnie od ich przeznaczenia. - Czy okulary z apteki są dobre?
Drodzy klienci okulary korekcyjne to wyrób medyczny, wytwarzany dla każdego indywidualnie z uwzględnieniem:
– mocy szkieł (większość osób noszących okulary jest różnowzroczna tzn. że prawe oko wymaga innej mocy niż oko lewe),
– ustawienia środków optycznych szkieł zgodnie z rozstawem źrenic (mamy różnego rodzaju asymetrie zarówno względem pionu jak i poziomu). Przeglądając się w lustrze przyjrzyjcie się sobie państwo uważnie, jak ustawione jest oko prawe względem lewego. - Czy każdy może nosić soczewki kontaktowe?
Generalnie soczewki kontaktowe są dla każdego. Jest jednak grupa osób, która powinna być objęta szczególną uwagą przez lekarza okulistę. - Jak wybrać bezpieczne soczewki kontaktowe?
Soczewka kontaktowa będzie bezpieczna, jeżeli po raz pierwszy zostanie dopasowana przez lekarza okulistę, optometrystę lub refrakcjonistę w salonie optycznym. - Jakie okulary wybrać dla dzieci?
Dzieci to bardzo szczególni klienci. Przy doborze okularów powinny być objęte szczególną troską ze strony optyka, który będzie wiedział na jakie szczegóły zwrócić uwagę. Postara się stworzyć taką atmosferę , aby pierwsza czy kolejna wizyta w salonie nie była niemiłym wspomnieniem. Rodzice przychodząc z dzieckiem do zakładu optycznego celem dopasowania opraw i szkieł korekcyjnych często nie mają żadnego doświadczenia dlatego profesjonalna obsługa jest najważniejsza. - Czy badanie wzroku jest bolesne?
Badanie okulistyczne nie boli. Wymaga jedynie od pacjenta współpracy z lekarzem, ponieważ na podstawie udzielanych odpowiedzi zostaną dobrane szkła okularowe.